Omega 3 s vitaminem E 90 tablet

0 bodů do věrnostního systému
€ 17,34
ks

Tento doplněk by měl mít každý sportovec po ruce, určitě jsi i ty už slyšel o Omega 3. A tyto jsou obohacené ještě o vitamín E. K čemu a proč se dočteš v detailu. Více

Výrobce: 7FIT Sport NutritionKód produktu: P00099 Doprava a platba

Rybí olej (omega 3) – důležitý zdroj nenasycených mastných kyselin.

Rybí olej neboli rybí tuk je přirozenou součástí tukových tkání ryb, z nichž se získává pro své nedocenitelné účinky. Obsahuje totiž velké množství vitaminů a omega-3 nenasycených mastných kyselin, které působí preventivně proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění a příznivě ovlivňují správné fungování zrakového ústrojí. Výskyt rybího oleje ve stravě je proto velice důležitý. Přesto však v jídelníčcích obyvatel vnitrozemských států, mezi které patři i Česká republika, často chybí.

Jaké důležité látky obsahuje rybí tuk?


Tím nejdůležitějším, co rybí tuk obsahuje, jsou tzv. Omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA.

-DHA neboli kyselina dokosahexaenová patří do kategorie omega-3 nenasycených mastných kyselin a je odpovědná za správný mentální vývoj jedince. Proto by její přísun neměl být podceňovaný již od dětství. Dále má pozitivní vliv na pokožku, nehty, vlasy a zrak. Podporuje také správnou funkci imunitního systém a paměti. 

 A proč je DHA nezbytná?Zejména proto, že se podílí na řízení a souhře životně důležitých procesů, ovlivňuje správnou funkci cév, nervů a buněčných stěn a zlepšuje koncentraci.

 -EPA neboli kyselina eikosapentaenová má pro lidské tělo podobný efekt. Především má přímý vliv na kardiovaskulární systém, kde ovlivňuje elasticitu cév a brání ukládání cholesterolu do cévních stěn. Podporuje také správnou funkci centrální nervové soustavy a není sporu o jejím pozitivním vlivu na imunitní systém a obranyschopnost organismu. Obě kyseliny pak společně upravují hladinu krevního tlaku a triglyceridů v krvi.

 Obě tyto nenasycené mastné kyseliny je vhodné kombinovat s vitamínem E, který působí jako silný antioxidant, čímž zabraňuje oxidaci EPA a DHA a jejich následnému znehodnocení.

 Dále rybí tuk obsahuje vitamin A – důležitý pro správnou funkci zraku a vitamin D – pro zdravé klouby a pevné kosti.

7 Fit Omega 3 & Vitamin E
90 cps (90 g)
Dávkování : Užívejte 2× denně 1 kapsli před jídlem.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Složení: rybí olej, vitamín E (D-alfa-tokoferyl acetát), želatinová tobolka.
EPA - 180 mg, DHA - 120 mg, vitamín E 5,4 mg 45 % RHP.

Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem, mrazem a před přímým slunečním zářením.