Vítej na stránkách internetového obchodu www.kusaky.cz, tvýho specialisty na božský lifty!

"Každý, kdo někdy hnul skálou, začínal na oblázcích." - Konfucius

Jsme parta mladých lidí, které baví zvedat, zkoumat svoje tělo a posouvat své hranice.

Jak to začalo...

Začalo to už na vysoké škole při studiu silových výkonů. Zjistili jsme, že existuje výbava na ochranu páteře, loktů, kolenou, kotníků, holení a v podstatě celého těla. Celého těla kromě zubů. 

Existuje vůbec něco?

Začali jsme se pídit po tom, jestli existuje něco na ochranu zubů. Sami na sobě jsme si všímali, že při pokusech o nový PR žvýkáme naprázdno a skřípáme zubama. Po prozkoumání webu nám vypadl jeden jediný výsledek - kanadský NewAgePerformance, kde jako první přišli s chrániči zubů pro nekontaktní sporty. A měli za sebou velký jména jako Brian Shaw (4x nejsilnější muž světa) nebo Eddie Hall (nejsilnější muž světa 2017 a první člověk s deadliftem nad 500 kg), takže na tom asi něco bude, víš jak.

Amerika dobrý, v Evropě nic.

V celé Evropě se bohužel chrániče nikde sehnat nedaly a kvůli clu a dopravě se přímo z Kanady pěkně prodražily. Proto vznikl prvotní nápad přivézt Kusáky sem k nám. Napřed ale bylo potřeba pořádně otestovat, jestli opravdu fungují a není to jen kus plastu, který se dá sehnat na aliexpressu za 40 korun i s dopravou (ty jsou mimochodem úplně k hovnu).

Fungují?

9 měsíců jsme chrániče zkoušeli. Zkoušeli jsme je při maximálkách, komplexních cvicích, ale i jen tak doma. A fungovaly. Fungovaly perfektně, zlepšila se nám stabilita u důležitých komplexních cviků, zpevnění celého těla, soustředění síly i technika. Sami víme, že tyčka za kus silikonu do huby je prostě ranec. Je. Ale vyplatí se, to nám můžete věřit. 

Kusáky jsou na světě!

Po otestování už nebylo o čem. Chceme posunout českou a slovenskou strongmanskou, powerlifterskou a celkově fitness scénu zase o kus dál a věříme, že Kusáky v tom sehrajou důležitou roli. Tak co, jdeš do toho s náma?

#kusaky #tahamjakobuh