Proč mít kusáky, když se chci opravdu zlepšovat?

Je to náustek 6DS Heavy Lifting od New Age Performance. Zakladatel NAP, Robert Charlton, podal americký patent č. US D743,109 S., aby ochránil a upevnil vynález této převratné, vědecky ověřené metody zvýšení pevnosti těla. Je to jediné výkonné zařízení, které okamžitě vyrovná vaše tělo od čelisti dolů.

A nejlepší na tom je, že to nezůstane jen u zvyšování vaší síly. Zlepšuje také rovnováhu, rozsah pohybu, flexibilitu, hbitost, výbušnou rychlost, vytrvalost a zotavení. Stabilizací těla zároveň minimalizujete riziko dlouhodobého zranění.

Tradičně se věřilo, že sportovní chrániče úst jsou užitečné pouze k ochraně před orofaciálními a zubními poraněními. Nyní další studie ukázaly, že náustky mohou skutečně zlepšit úspěch v powerliftingu. Pokud lze korigovat a optimalizovat zarovnání celého těla, maximální silový výkon může zasáhnout ještě vyšší úrovně.

Pokud jste v minulosti zkoušeli jiné triky nebo vychytávky na zvýšení síly v powerliftingu a nefungovalo to, není to vaše chyba. Je to proto, že jiné techniky neřeší hlavní příčinu. „Převratné“ doplňky stravy, neobvyklé doplňky a elektrické svalové stimulátory jednoduše nestabilizují celé tělo pro maximální výkon. KUSAK New Age Performance 6DS je úplně jiná bestie. Okamžitě uvolňuje napětí v obličeji, krku a ramenou – faktory, které ohrožují plný potenciál těla. To je důvod, proč je tento vzpěračský chránič chráněn americkým patentem # US D743,109 S.

Většina fitness expertů vás bude obviňovat, pokud jste na své vzpěračské cestě narazili na plošinu. „Chybí vám cvičební program“, „Vaše výživa je špatná“, „Neregenerujete se správně“, „Nedostáváte dostatek spánku“, „Vaše forma není dobrá“, „Netrénujete tvrdě dost." Jakmile vás přesvědčí, že problém jste VY, jsou schopni vám prodat drahý program nebo zařízení. Může to nakonec vést ke slušným výsledkům, ale realita je taková, že existuje jiný způsob, jak překonat svou plošinu a získat stejné výsledky za pouhý zlomek nákladů.

A použití správné metody ke zlepšení vašeho vzpírání je důležité. Nedávná studie publikovaná v National Library of Medicine NIH zkoumá povahu a příčinu běžných zranění při vzpírání, aby identifikovala správná preventivní opatření. Zjistili, že sportovci, kteří sportovně zvedají, jsou náchylní ke zranění zad většinou kvůli špatnému držení těla. Chronická bolest zad může omezovat vaše pohyby, narušovat spánek a co je nejdůležitější, může ovlivnit váš maximální výdej síly během zdvihů.

To je pro mě důležité téma, protože to mělo osobní dopad na můj život. V průběhu let jsem nejen trpěl chronickými bolestmi zad, ale také jsem si praskl zuby při těžkém zvedání a byla to jedna z nejbolestivějších situací, které jsem musel vydržet. Pokračoval jsem v tréninku, ale zjistil jsem, že nejsem schopen podávat nejvyšší výkon kvůli přetrvávající bolesti zad a zubů. To ovlivnilo můj tréninkový režim Strongmana a zastavilo pokrok na příliš dlouhou dobu, takže jsem se rozhodl s tím vážně něco udělat. 

Během tréninku jsem zkoušel všechny druhy chráničl a i když opravdu chránily mé zuby při masivních zdvihech... to je vše, co udělali. Byly nepohodlné, bránily dýchání a příliš rychle se zhoršovaly. Přechod na různá zařízení byl včasný, drahý a žádné z nich se ani netýkalo síly – byly to prostě oslavované chrániče zubů, které mi nepřinášely výsledky, které jsem hledal.

Naštěstí jsem slyšel o revolučním vzpěračském chrániči od New Age Performance a byl jsem překvapen, když jsem viděl mnoho mých kolegů aktivně používat a veřejně podporovat produkty. Takže jsem náustek 6DS otestoval v soutěži Strongman a prostě jsem nemohl uvěřit výsledkům. Moje zuby byly dobře chráněné, pohodlně usazené a mohl jsem dýchat nebo pít tekutiny, aniž bych si vrazil křídou zdřenou ruku do úst a sundal chránič. A co je nejdůležitější, moje spodní část zad byla extrémně stabilizovaná při provádění Car Lift, Farmer's Walk, Loading Race a dalších Strongman/powerliftingových aktivit.

Nyní lidé po celém světě používají výkon New Age, dokonce i další světově uznávaní sportovci Strongman, jako jsem já. Tom Stoltman je dvojnásobným vítězem soutěží World's Strongest Man (2021 a 2022). Stoltman neustále chválí New Age Performance za zlepšení jeho zkušeností se zvedáním a řekl: „Naprosto to miluji. Zabraňuje lámání zubů a cítím rozdíl ve svém výkonu.“

V čem je New Age Performance lepší než ostatní alternativy, je fakt, že se jedná o jednoduché řešení, které se snadno používá. Nevyžaduje cestu ke specialistovi ani žádné specializované vybavení. Proces montáže zabere jen pár minut a lze jej dokončit z pohodlí vašeho domova.

Když kousnete do náustku, najdete optimální sousto a přinutíte svaly v obličeji do uvolněné polohy. V důsledku toho se poloha vaší hlavy vpřed sníží, což způsobí, že se vaše hlava bude méně naklánět. Všechny tyto faktory se spojují k dosažení dokonalého vyrovnání těla, což je zásadní pro optimalizaci silových cviků, jako jsou zadní dřepy, mrtvé tahy a tlaky na lavičce.

Na rozdíl od mnoha jiných náustků na trhu je náustek 6DS navržen tak, aby okamžitě stabilizoval 6 rozměrů vaší čelisti včetně; Přední zadní, vyčnívající, sklon, vybočení, natočení a boční. To zabraňuje pohybu čelisti ze strany na stranu a zároveň nabízí ochranu před sevřením nebo skřípáním zubů.